Sada Clime XL

Kód: HWS021
STEM
7 290 Kč 8 821 Kč včetně DPH
Skladem

Monitor kvality vnitřního vzduchu vám umožňuje měřit kvalitu vzduchu ve vnitřních prostorách. Komunikuje bezdrátově, data zobrazuje na LCD displeji a funguje až 1 rok ze standardních alkalických baterií. Budete schopni měřit oxid uhličitý (CO₂), teplotu, vlhkost, atmosférický tlak a koncentraci volatilních organických sloučenin (VOC). Udržování oxidu uhličitého a VOC na optimální úrovni má pozitivní vliv na vaše zdraví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Průmyslová IoT stavebnice

HARDWARIO TOWER je průmyslová stavebnice, se kterou snadno postavíte projekty internetu věcí. Nachází uplatnění zejména v pilotech průmyslu 4.0, aktivním STEM vzdělávání a také projektech v chytré domácnosti. Sestavené senzory, detektory a ovladače mají nízkou spotřebu a z baterií dokáží pracovat i několik let.

Sada Clime XL

Sada Clime XL je kompletní stanice pro monitoring podmínek ve vnitřním prostředí s LCD displejem. Umožní vám bezdrátově sledovat teplotu, vlhkost, atmosférický tlak a koncentraci volatilních organických sloučenin (VOC). Sada Clime XL obsahuje:

  • Core Module,
  • LCD Module,
  • Humidity Tag (senzor vlhkosti),
  • Barometer Tag (senzor atmosférického tlaku),
  • VOC-LP Tag (senzor koncentrace volatilních organických látek),
  • CO2 Module (senzor koncentrace CO₂),
  • Battery Module,
  • 4 AAA baterie,
  • 3D tištěnou krabičku 204,
  • upevňovací gumičky.

Sada neobsahuje Radio Dongle, který potřebujete pro komunikaci s počítačem. Pokud jej ještě nemáte, nezapomeňte si jej koupit.

Projekty k realizaci

Základní funkcí této sady je sledování teploty, vlhkosti, koncentrace oxidu uhličitého a těkavých organických sloučenin (VOC). Všechny tyto údaje sada zobrazuje na LCD displeji s ovládacími tlačítky. Sadu můžete použít například pro sledování podmínek doma, ve škole nebo v kanceláři. Udržování oxidu uhličitého a VOC na optimální úrovni má pozitivní vliv na vaše zdraví.

Protože je součástí také Core Module, který je osazen 3osým akcelerometrem a digitálním teploměrem, existuje celá řada dalších projektů, které se sadou můžete realizovat. Základní projekty najdete v našich projektech na webu, další pak na hackster.io.

STEM vzdělávání

Pro sadu Clime XL jsme připravili ukázkovou lekci STEM vzdělávání pro základní a střední školy a zájmové kroužky.

HARDWARIO Playground

Součástí stavebnice je aplikace HARDWARIO Playground, kterou si můžete stáhnout pro počítače s operačním systémem Window, MacOS a Linux. Díky aplikaci připojíte sestavená zařízení do vytvořené radiové sítě, nastavíte fungování jednotlivých zařízení podle vybraného firmwaru a pomocí aplikace Node-RED přidáte požadované funkce.

Celá stavebnice je open-source a podporuje integrace s populárními platformami jako jsou Microsoft Azure, AWS, Ubidots, Blynk, IFTTT, Amazon Alexa, Google Home nebo Apple HomeKit.

Představení HARDWARIO Playground

Více o Core Module

MCU 32-bit ARM Cortex M0+ STM32L083CZ
Radiová komunikace SPIRIT1 868 nebo 915 MHz
Paměť 192 kB flash / 20 kB RAM
Rozsah napětí 2 V až 3.6 V
Klidová spotřeba < 30 μA
Pracovní teplotní rozsah -40 až +70 °C
Rozměry 33 mm (šířka) × 55 mm (výška)
Rozhraní 18× GPIO, 3× UART, 2× I2C
1× SPI, 5× ADC, 2× DAC,
10pinový SWD konektor pro ladění
Nahraný firmware v této sadě twr-radio-air-quality-monitor
 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sestavy
Záruka: 3 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: