Power Module

Kód: HWM019
1 390 Kč 1 682 Kč včetně DPH
Skladem

Power Module umožňuje napájet sestavy stavebnice TOWER přes 5 V DC napájecí adaptér se standardním 2.1 mm power jackem. Má na sobě také vysokoproudé relé (230 V AC / 16 A) pro ovládání vašich domácích spotřebičů. Lze s ním rovněž řídit digital LED strip (kompatibilní s WS2812B).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Power Module umožňuje napájet sestavy stavebnice TOWER přes 5 V DC napájecí adaptér se standardním socket 2.1 mm power jackem. Má na sobě také vysokoproudé relé (230 V AC / 16 A) pro ovládání vašich domácích spotřebičů. Lze s ním rovněž řídit digital LED strip (kompatibilní s WS2812B).

Tento modul umožňuje napájet sestavy stavebnice díky svému integrovanému LDO regulátoru (LDO z 5 V generuje 3.3 V na výstupu).

Na napájecím vstupu je implementována chytrá ochrana proti přepětí, podpětí a obrácení polarity. Tato vlastnost zaručuje, že vstupní napětí bude vždy v požadovaném rozsahu.

K dispozici jsou 5-pinové sockety pro připojení dvou TOWER tagů.

Vlastnosti

  • Vstup pro 5 V DC napájecí adaptér (2.1 mm jack) (1)
  • Rozsah vstupního napětí: 4.2 V až 5.8 V
  • Vysokonapěťový reléový výstup (230 V AC / 16 A)
  • Integrované LDO s výstupním napětím 3.3 V
  • Digitální výstup pro RGB(W) LED (1)
  • Integrovaný měnič napětí (3.3 V až 5 V)
  • 2x konektor pro TOWER Tagy
  • Ochrana proti přepětí, podpětí a obrácené polaritě
  • Rozsah provozních teplot: -20 až 70 °C
  • Rozměry: 88 x 55 mm

Poznámka (1): Nejvyšší povolený proud je 6 A.

Zdroje

Prohlášení o shodě HARDWARIO TOWER - Power Module

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Moduly a tagy
Záruka: 3 roky

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora Co vstupuje do rele? 7.11.2019 03:45
Jsem z popisu trochu zmateny. Pisete, ze se s tim daji ovladat domaci spotrebice s naptim az 230V AC. Ale kde se tech 230V AC vezme? Predpokladam, ze z toho 5V vstupu ne... Cekal bych, ze rele bude mit nekde vstup o "libovolnem" napeti, vystup o stejnem napeti, a tech 5V bude jen na prepinani rele... Nikde na desce ale nevidim nic jako vstup vykonoveho proudu... Muj pripad pouziti je napajeni a ovladani 12V LED pasku. U toho LED driver outputu je ale napsano jen 5V, takze tam asi nepochodim, ne...? Nebo by na tohle byl lepsi Relay module?
LF Avatar autora Co vstupuje do rele? 20.10.2020 08:56
Spínané napětí si musíte přivést sám. Relé se chová jako obyčejný přepínač. Relay Module dostačuje na spínání 12V, na 230V už ale musíte použít výkonější relé na Power Module. Oba moduly mají svorkovnici s 3 kontakty. Prostřední je společný a pak jsou tam dva krajní které se přepínají podle toho jestli relé sepnete (pošlete "true") nebo odepnete (false). Na plošném spoji u konektorů jsou popisky C (common - společný kontakt), T (true) a F (false). Následující obrázek ukazuje podobné zapojení, důležitá je ta pravá strana kde je adaptér a LED pásek. Svorka COM (C na našich modulech) jako common - společný kontakt Svroka NO (normally opened - což je v naší stavebnici svorka "T" - true) Obrázek: https://arduinogetstarted.com/images/tutorial/arduino-relay-wiring-diagram.jpg