Power Module

Power Module umožňuje připojit 5 V DC napájecí adaptér přes standardní socket 2.1 mm power jack. Obsahuje vysokoproudé relé (230 V AC / 16 A) pro ovládání vašich domácích spotřebičů. Také s ním můžete řídit digital LED strip (kompatibilní s WS2812B).

Skladem
Kód: HWM019
926 Kč 765 Kč bez DPH
Kategorie: Moduly
Záruka: 3 roky

Power Module umožňuje připojit 5 V DC napájecí adaptér přes standardní socket 2.1 mm power jack. Obsahuje vysokoproudé relé (230 V AC / 16 A) pro ovládání vašich domácích spotřebičů. Také s ním můžete řídit digital LED strip (kompatibilní s WS2812B).

Tento modul může napájet zařízení BigClown díky svému integrovanému LDO regulátoru. LDO z 5V generuje 3.3 V na výstupu.

Spolehlivost je důležitá - proto jsme na napájecím vstupu implementovali chytrou ochranu proti přepětí, podpětí a obrácení polarity. Tato vlastnost zaručuje, že vstupní napětí bude vždy v požadovaném rozsahu.

Také jsou k dispozici 5-pinové sockety. To umožňuje připojit BigClown tagy.

vlastnosti

 • Vstup pro 5 V DC napájecí adaptér (2.1 mm jack) (1)
 • Rozsah vstupního napětí: 4.2 V až 5.8 V
 • High-current relay output (230 V AC / 16 A)
 • Integrované LDO s výstupním napětím 3.3 V
 • Digitální výstup pro RGB(W) LED (1)
 • Integrated voltage translator (3.3 V až 5 V)
 • 2x konektor pro BigClown tag
 • Ochrana proti přepětí, podpětí a obrácené polaritě
 • Připojitelný 3-pinový blok terminálu pro výstup z relé
 • Připojitelný 3-pinový blok terminálu pro digitální LED pásek
 • Rozsah provozních teplot: -20 až 70 °C
 • Rozměry: 88 x 55 mm

Poznámka (1): Nejvyšší povolený proud je 6 A.

zdroje

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora Co vstupuje do rele? 7.11.2019 03:45
Jsem z popisu trochu zmateny. Pisete, ze se s tim daji ovladat domaci spotrebice s naptim az 230V AC. Ale kde se tech 230V AC vezme? Predpokladam, ze z toho 5V vstupu ne... Cekal bych, ze rele bude mit nekde vstup o "libovolnem" napeti, vystup o stejnem napeti, a tech 5V bude jen na prepinani rele... Nikde na desce ale nevidim nic jako vstup vykonoveho proudu... Muj pripad pouziti je napajeni a ovladani 12V LED pasku. U toho LED driver outputu je ale napsano jen 5V, takze tam asi nepochodim, ne...? Nebo by na tohle byl lepsi Relay module?
LF Avatar autora Co vstupuje do rele? 20.10.2020 08:56
Spínané napětí si musíte přivést sám. Relé se chová jako obyčejný přepínač. Relay Module dostačuje na spínání 12V, na 230V už ale musíte použít výkonější relé na Power Module. Oba moduly mají svorkovnici s 3 kontakty. Prostřední je společný a pak jsou tam dva krajní které se přepínají podle toho jestli relé sepnete (pošlete "true") nebo odepnete (false). Na plošném spoji u konektorů jsou popisky C (common - společný kontakt), T (true) a F (false). Následující obrázek ukazuje podobné zapojení, důležitá je ta pravá strana kde je adaptér a LED pásek. Svorka COM (C na našich modulech) jako common - společný kontakt Svroka NO (normally opened - což je v naší stavebnici svorka "T" - true) Obrázek: https://arduinogetstarted.com/images/tutorial/arduino-relay-wiring-diagram.jpg